Milli Boksörlerden Türkiye’ye 5 Altın Madalya

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’nde düzenlenen organizasyonda finalde Kazak boksör Alua Balkibekova’yı yenerek şampiyon olan Milli Boksör Ayşe Çağırır, ödül töreninin ardından gazetecilere “Ülkeme bu gururu yaşattığım için çok mutluyum. Bu altın madalyayı ülkeme armağan ediyorum” dedi.

Türkiye Milli Takımı Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 5 altın ve 2 bronz madalya alarak Türkiye boks tarihine geçti. Uluslararası Boks Birliği (International Boxing Association) tarafından Türkiye’de üdzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası 6 sıklette yapılan final maçlarıyla tamamlandı.

Türkiye’nin milli sporcuları, İstanbul Başakşehir Gençlik ve Spor Tesislerinde düzenlen turnuvaryı 5 altın madalyayla tamamladı. Sporcular 5 altın ve 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya elde etti.

48 kiloda Ayşe Çağırır, 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, 54 kiloda Hatice Akbaş, 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ve 81+ kiloda Şennur Demir finalde rakiplerini yenerek altın madalyaya hak kazandı.

70 kiloda Sema Çalışkan ile 81 kiloda Elif Güneri, şampiyonayı bronz madalyayla tamamladı.

Milli sporcular 5 madalya alınan 2005 yılının ve 2 şampiyonluğun geldiği 2008 Dünya Şampiyonasını geride bırakarak rekor kırdı ve Türkiye kadınlar boksunun en başarılı Dünya Şampiyonasına imza attı.

close

Yeni yazılardan haberdar olun! Lütfen aboneliğinizi güncelleyin.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bunları da beğenebilirsiniz...