Lezzet İzcisinin Kuralları

Merhaba,

Türk lezzet ustalarının yaptıkları restoran ziyaretlerinden farklı bir deneyim yaratmak için yazılarıma başlıyorum.

Çok uzun yıllardır, iki bilgili adam, Mehmet Yaşin ve Vedat Milor‘un programlarını izleyerek ve yazılarını okuyarak tanıttıkları lezzetlerin peşinden koştum. Gittikleri çoğu yerden zevk aldım, programlarını izlerken yarı kıskançlık yarı gıpta ile baktım. Kendilerini saygı ile anarım.

Şu an gittiğim yolda, bu iki yazardan farklı birşeyler yapabilmek için aşağıdaki kuralları uygulayacağım, yoksa onların yaptıklarının aynısını yapmış olacağım. Aynısını yapmam durumunda niye beni okuyasınız, direk iki büyüğümün yazılarını okumanız daha akıllıca olur. Kurallarımı listeliyorum.

  1. Hiçbir şekilde yemek yenilen yere haklarında yazı yazılacağı bildirilmemiştir. Herhangi sıradan bir kişi gibi standart hizmet alınmıştır. Önden bir hazırlık vs. yoktur.
  2. Her zaman yenilen yemeğin parası fiyat-performans karşılaştırması için ödenmiştir.
  3. Restorana gittikten en az bir ay sonra bu yazı yazılmıştır. Kimliğimizin gizliliğini korumak bu yazı dizisi için önemlidir.
  4. Görünen her iyi ve kötü durum bilgi olarak verilecektir. Eğer kötü veya ortalama bir durum varsa birkaç ay sonra yapılacak ziyarette yeniden ele alınacaktır.
  5. Ulaşım, otopark ve temizlik konusu mutlaka işlenmiştir. Kullanılmışsa wi-fi ve imkan olursa karbon ayak izi gibi detaylar verilmiştir.
  6. Bütün yemek çeşitlerinin tadına bakamamış olabilirim, ikinci veya üçüncü ziyarette daha fazla detay eklemeye çalışacağım.
  7. Fırsat bulursam ikinci ve üçüncü değerlendirme yapacağım.

Umarım işinize yarar.

Lezzet İzcisi

close

Yeni yazılardan haberdar olun! Lütfen aboneliğinizi güncelleyin.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bunları da beğenebilirsiniz...