Çakıcı’nın tehdidine CHP’den tepki: Sizden korkmuyoruz

Çakıcı, 16 Nisan’da MHP’nin girişimleri ve hükümetin infaz düzenlemesi sonucu serbest kalmıştı.

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu mektupla tehdit etmesi tepki topladı.

Çakıcı, Twitter hesabı üzerinden yayınladığı tehdit mektubunda, Kılıçdaroğlu’na “Akıllı ol”, “Vatan hainleri ile Bahçeli’yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın” dedi.

Çakıcı, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin girişimleri sonucu hükümetin gündeme getirdiği infaz düzenlemesiyle 16 Nisan’da tahliye olmuştu.

CHP: Takipçisi olacağız

CHP’nin İstanbul belediye ve ilçe başkanları 18 Kasım’da birlikte basın açıklaması yaparak “Bu fütursuz cesaret gösterisi, ülkedeki yönetim boşluğunun, devlet otoritesi eksikliğinin, kısacası bitmiş bir iktidarın mafya yapılanmalarından medet ummasından başka bir şey değildir” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Sizden korkmadık ki gölgenizden korkalım. Hala 90’lı yılların karanlık mafya düzeninin hayalini gören, son güncellemesi 30 yıl önce yapılmış antika mafyalardan medet ummak hangi aklın mucizesi acaba? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? İktidarın samimiyetine turnusol kağıdı işlevi görecek bu olayı, takip edeceğiz” diye konuştu.

CHP’nin genel başkan yardımcıları ve diğer önde gele isimleri de Çakıcı’nın hakaret ve tehditlerine tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Organize suç örgütü lideri, Çakıcı denen hapishane kaçkını, Genel Başkanımızı tehdit etmiş” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine tepki gösterdi.   

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında AKP’nin yargıda reform yapacaklarına dair iddiasını eleştirmiş ve “Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?” demişti.

close

Yeni yazılardan haberdar olun! Lütfen aboneliğinizi güncelleyin.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bunları da beğenebilirsiniz...