Günü kaçırmadınız: 4 başlıkta 14 Nisan

CHP lideri Kılıçdaroğlu dahil 10 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasını öngören fezlekeler TBMM Başkanlığına verildi

Sıra Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığına geldi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dahil 8’i CHP’li, 2’si HDP’li 10 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını öngören fezlekeler TBMM Başkanlığına verildi. CHP’liler, 15 Temmuz darbe girişimi ardından Fethullah Gülen örgütünün AK Parti içindeki bağlantılarının araştırılmasını isteyen “21 Soruda FETÖ’nün Siyasi Ayağı” broşürü nedeniyle, HDP’liler ise yasadışı PKK’ya yardımcı olmak suçlamalarıyla yargılanmak isteniyor.

CHP-AK Parti arasında 128 milyar afişi kavgası

CHP lideri Kılıçdaroğlu, polisin CHP binalarına asılı “128 milyar dolar nerede?” afiş ve pankartlarını zorla kaldırmasına sert tepki gösterdi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı suçladı. CHP örgütleri dün gece kaldırılan afişlerin yerine bugün yenilerini astılar. CHP’nin, Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak döneminde ABD dolarını sabit tutmak için kamu hesaplarından eksilen 128 milyar doları sorması Mudanya ve Kırşehir savcılarına göre Cumhurbaşkanına hakaret”.

Erdoğan: Kanal İstanbul’un Montrö’yle ilgisi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı kütüphanesinde bir grup gençle sohbetinde Kanal İstanbul’un Montrö Sözleşmesiyle ilgisi olmadığını söyledi. Açıklama, Montrö Sözleşmesinden ayrılma fikrine karşı toplu açıklama yayınlayan emekli amirallerin darbe çağrısı gerekçesiyle alındıkları gözaltına alındıktan sonra tahliye edilmesi ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in Erdoğan’a Montrö’nün delinmemesi gereğini söylemesi ardından geldi.

Yunanistan Dışişleri Bakanının tuhaf trafiği

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın bugün, 14 Nisan’da Ankara’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesi bekleniyordu. Bu ziyaret yarına ertelendi. İşin tuhafı, Dendias’ın bugün İstanbul’da Fener Ortodoks Partriği Bartolomeo’yu ziyaret etmesi oldu. Dendias’ın, Atina’ya dönüp bir -video- toplantıya katıldıktan sonra 15 Nisan’da Ankara’ya geleceği öğrenildi.

close

Yeni yazılardan haberdar olun! Lütfen aboneliğinizi güncelleyin.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bunları da beğenebilirsiniz...