DEVA Partili Metin Gürcan casusluk suçlamasıyla gözaltında

DEVA Partisi kurucularından Metin Gürcan siyasi casusluk suçlamasıyla gözaltına alındığını duyurdu. DEVA Lideri Babacan Kavala duruşmasını hatırlatarak: “neden bugün merak ediyorum.” dedi. (Photo: Twitter)

DEVA Partisi kurucular kurulu üyesi emekli asker Metin Gürcan, sosyal medya hesabından “siyasi casusluk” suçlamasıyla gözaltına alındığını duyurdu.

Gürcan sabah saaterinde Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

“Siyasi casusuluk suçlaması ile göz altına alınıyorum. Polisler evde… Arama yapıyorlar. Şok oldum. Desteğiniz istiyorum.”

DEVA Partisinden yapılan açıklamaya göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2020 yılında başlattığı bir soruşturmaya dayanarak Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ile Gürcan’ın evinde arama yapıldı, aramanın ardından Gürcan gözaltına alındı. Parti yetkilileri, soruşturma bağlamında başka kişilerin de gözaltına alındığını aktardı.

Babacan: “ekonomik krizin üzeri mi örtülüyor?”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan konuyla ilgili partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda açıklama yaptı:

“Bugünkü gelişme eğer siyasi bir gelişmeyse, eğer hedef partimize yönelik bir tutumsa veya hedef ülkenin bu ağır ekonomik kriz gündeminin üzerini örtmekse şunu ifade etmek istiyorum ki bu tür olaylar, bu tür girişimler DEVA kadrolarını asla yıldıramaz” dedi.

Babacan, bugün Osman Kavala’nın tutuklu olarak yargılandığı Gezi Parkı davasının ikinci duruşması olduğunu hatırlatarak:

“Dosyayı henüz bilmiyoruz, vakıf olmaya çalışıyoruz. Bugün de Kavala duruşması var, biliyorsunuz. Zamanlaması gerçekten ilginç, neden bugün acaba” dedi.

close

Yeni yazılardan haberdar olun! Lütfen aboneliğinizi güncelleyin.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bunları da beğenebilirsiniz...