Gazeteci Kılınç, Pehlivan ve Ağırel tahliye edildi

Barış Terkoğlu’nun (solda) daha önce tahliye edildiği davada, Hülya Kılınç (soldan ikinci), Barış Pehlivan (sağdan ikinci) ve Murat Ağırel de tahliye edildi.

Libya’da görev yaparken hayatını kaybeden MİT görevlisinin cenazesini haber yaptıkları gerekçesiyle tutuklu olarak yargılanan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, internet portalının Manisa muhabiri Hülya Kılınç ve Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, mahkemenin tahliye kararının ardından gece saatlerinde cezaevinden çıktı.
Gazete Duvar’ın OdaTv’ye dayandırdığı haberine göre Pehlivan ilk yaptığı açıklamada “Bu davada suç yoktu, suçlu yoktu. Bütün gazetecilik yaşamımızı cezalandırma amacı vardı. Evet belki tahliye olduk ama adalet arayışımız da, gazetecilik sevdamız da bitmedi. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın gazeteciliğe ve adil bir gelecek için yazmaya aynen bıraktığımız gibi devam edeceğiz. Ve bu ülkeyi arzu ettiğimiz, hayal ettiğimiz adil bir ülkeye kavuşturacağız. Bu süreçte bize destek veren bütün dostlara, arkadaşlara, sevdiklerime teşekkür ediyorum” dedi.
Üç gazeteci altı aydır tutuklu yargılanıyordu.
Aynı davada yargılanan Barış Terkoğlu, Ferhat Çelik ve Aydın Keser hakkında haziran ayında tahliye kararı verilmişti.

close

Yeni yazılardan haberdar olun! Lütfen aboneliğinizi güncelleyin.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bunları da beğenebilirsiniz...