Akşener’den Erdoğan’a jet yanıt: A-Haber izlemeye devam et

Gazeteci-Yazar

Akşener, Erdoğan’ın HDP veto etti” sözlerine sert yanıt verdi: Dedikoduyla kaybedecek vaktimiz yok. Seçim sonuçlarını da A-Haberden izler.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti TBMM grubunda kendisi hakkında söylediklerine sert karşılık verdi. Erdoğan’ın “HDP Millet İttifakındaki gizli ortaklığını” üzerinden Akşener’i “veto” ettiğini, o yüzden “olmayan Başbakanlığa” talip olduğu sözlerine karşı YetkinReport’a açıklamalarda bulunan Akşener şunları söyledi:
• “Bizim dedikodularla, iftiralarla, gıybetle kaybedecek vaktimiz yok. Vatandaş bizden çözüm bekliyor. Biz de vatandaşla iç içe olmaya, onların dertlerini dinlemeye devam edeceğiz.
• “Erdoğan A-Haber izlemeye devam etsin. Seçim sonuçlarını da A-Haber ekranlarından izler artık. Dedikodularla kaybedecek vaktimiz yok.”

Akşener de TBMM Grup Konuşmasında da Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanlığı içi Erdoğan’dan daha güçlü bir aday bulması gerektiğini söylemişti.

Erdoğan’dan sağlık raporu talebi

Cumhurbaşkanının konuşmasında Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirilmesini isteyenin CHP olduğu sözleri üzerineyse CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’dan sağlık raporu istemenin bir devlet güvenliği meselesine dönüştüğünü söyledi.
Kılıçdaroğlu Twitter hesabından şunları söyledi:
• “AK Parti’nin ileri gelenleri “Anayasanın ilk dört maddesinin değişmesini” talep ediyor; Erdoğan, benim söylediğimi zannediyor. Artık sağlık raporu istemek, bir devlet güvenliği meselesi haline gelmiştir. Erdoğan, bağımsız bir kuruluştan, sağlık raporu almalıdır, hem de hemen!”
Dindar bir Anayasa gerektiğini, laikliği de içeren Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilebileceğini söyleyen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkan Vekili İsmail Kahraman olmuştu.

close

Yeni yazılardan haberdar olun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bunları da beğenebilirsiniz...