TTB: Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız

MHP lideri Bahçeli, TTB’nin “derhal kapatılmasını” istedi. (Fotoğraf: MHP resmi sitesi)

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “TTB kapatılsın” çağrısına yazılı bir açıklamayla karşlık verdi.
Gazete Duvar‘ın haberine göre TTB, yaptığı açıklamada “Kaybettiğimiz meslektaşlarımızı anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak vefa borcumuzdur. Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız.”
Ölen sağlık çalışanları için siyah kurdele takılması eylemine tepki gösteren Bahçeli, “TTB, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır” demişti.
Buna karşılık. doktorlar ” “Türk Tabipleri Birliği tarihin süzgecinden günümüze ulaşan iyi hekimlik değerlerinin vazgeçilmez temsilcisidir. Giderek şiddetlenen ve binlerce insanımızın, onlarca hekim ile sağlık çalışanının ölümüne neden olan COVID-19 salgınının her aşamasında Türk Tabipleri Birliği bütün enerjisini insanlarımızın sağlık ve yaşam hakkını savunmak için harcamıştır” dedi.
Twitter’da da “#İyikiTTBvar” etiketiyle doktorlara destek kampanyası başlatıldı. Sendikalar, meslek örgütleri, siyasetçilere ait çok sayıda hesaptan destek mesajları paylaşıldı.

Tüm haberi okumak için lütfen tıklayın.

close

Yeni yazılardan haberdar olun! Lütfen aboneliğinizi güncelleyin.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bunları da beğenebilirsiniz...