Taşocağı protestosuna desteğe giden Akşener engellendi

Doğal alana taş ocağı yapımına karşı çıkan köylülere desteğe giden İYİ Parti lideri Akşener, Erdoğan yanlısı bir grup tarafından engellenerek polis desteğinde İkizdere’den ayrıldı. (Foto: Twitter)

Köylülerin doğal koruma alanına taş ocağı yapımına karşı çıktığı Rize’nin İkizdere ilçesine gider İYİ Parti lideri Meral Akşener, üzerine yürüyen bir grubun saldırısından polisin engellemesiyle kurtulabildi. Olayların büyümemesi amacıyla İkizdere programını yarıda keserek protestoların yapıldığı Cevizlik ve Gürdere köylerine gitti. Taşocağı ruhsatı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığı nedeniyle çoğu kamu ihalesini aldığı öne sürülen müteahhit Mehmet Cengiz’e ait.
Olay, Akşener’in esnaf ziyareti sırasında bir grubun İYİ Parti’yi CHP ile ittifakından dolayı “PKK işbirlikçiliği” ile suçlayarak üzerine yürümesiyle başladı. Akşener “Öcalan mektubunu ben mi okuttum?” diye karşı çıktıysa da “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları da atan grup durmadı. Bunun üzerine Akşener polis önlemleri altında ilçeden ayrıldı.
Olay Erdoğan’ın Akşener aleyhine, kendisini Filistin’e saldırı emri veren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya benzettiği için 250 bin liralık tazminat davası açtığı gün meydana geldi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, olayın hemen ardından yayınladığı Twitter mesajında, Sedat Peker videolarına atıf ta bulunarak, “Meral Hanım’a Rize’de yapılan saldırı kim bilir ileride hangi videonun konusu olacak. Bu ülkenin dip köşe temizliğe ihtiyacı var. Seçimden korkma Erdoğan!” dedi.

close

Yeni yazılardan haberdar olun! Lütfen aboneliğinizi güncelleyin.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bunları da beğenebilirsiniz...