Kılıçdaroğlu:”Erdoğan kaçış planı hazırlığında”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurtdışına kaçış planı hazırlığında olduğunu iddia etti. (Foto: CHP)

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yurt dışına “kaçış planı” hazırlığında olduğunu, bu plan çerçevesinde “yurt dışına para transferi” yapıldığını ve “paravan vakıflar” kurulduğunu iddia etti.

24 Mayıs’ta partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı’nın ve yakın çevresinin “suçlu” olduğunu, olası bir mahkumiyetten azad olmak için yurtdışına “kaçış planı” yaptığını öne sürdü.

CHP lideri “suça bulaşmış” olarak nitelediği bürokratlara seslenerek “sen bunların suç çarkını döndürürken bunlar kendilerini kurtarma planlarının içine seni dahil etmiyorlar. Toplu bir kaçış planı yürürlükte,” dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toplu bir kaçış planı yürürlükte. Bu işlenen suçlardan sana (bürokratlara) rol biçtiler. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışında devasa paralar aktarıyor. Bunların başında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor. Yurt dışında kurdukları bu paravan kurum üzerinden o yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkarmak istiyorlar. Bu birkaç yüz kişi ile sınırlı. Yani ‘Ey Pensilvaya’ diye bağıranlar şimdi kendi Pensilvaya’larını oluşturma telaşındalar.”

Planın birkaç yüz kişiyi kapsadığını savunan CHP lideri, iddialarını 24 Mayıs 22:00’de internetten canlı olarak açıklayacağını duyurdu.

close

Yeni yazılardan haberdar olun! Lütfen aboneliğinizi güncelleyin.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Bunları da beğenebilirsiniz...